"Organisering af forbedringer" og "Sundhedsplatformen"

​De to stabe "Organisering af forbedringer" og "Sundhedsplatformen" skal dels varetage forbedringsarbejdet på tværs af afdelingen og ud mod hospitalet samt implementering af Sundhedsplatformen.

​Organisering af forbedringer
Camilla Runliden
Konsulent
Tlf. 4829 6061
camilla.runliden@regionh.dk
​Organisering af forbedringer
​Inge Ulriksen
Kvalitetskonsulent
Tlf. 4829 4664
inge.ulriksen@regionh.dk
​Organisering af forbedringer
Signe Kristensen
AC-medarbejder
Tlf. 4829 6028
signe.kristensen.01@regionh.dk
​Organisering af forbedringer
Susanne Schunck Andersen
Afdelingssekretær
Tlf. 4829 4862
susanne.schunck.andersen@regionh.dk
​Sundhedsplatormen
Jonas Lind
Konsulent
Tlf. 4829 4734
jonas.engberg.lind.01@regionh.dk

​Sundhedsplatformen

​Jonas Mikkel Rasmussen

Studentermedhjælp
Tlf. 4829 6390
Jonas Mikkel Rasmussen@regionh.dk
​Sundhedsplatformen
Julie Vibæk Holm
Konsulent
Mobil: 24 42 08 30
julie.vibaek.holm@regionh.dk
​Sundhedsplatformen
Lisette Wigman Poulsen
AC-medarbejder
Mobil: 24 40 83 75
lisette.wigmann.poulsen@regionh.dk


Redaktør