Kontaktoplysninger for Hillerød

Kontaktoplysninger for Kirurgisk Afdeling - Hillerød

​​​

​​​

K​irurgisk Afdeling - Hillerød

Nordsjællands Hospital​
Dyrehavevej 29
3400 Hillerød


Kirurgisk Ambulatorium

Telefon 48 29 22 66
Telefontid: hverdage mellem kl. 8.00 - 15.00

Fax 48 29 35 45
Kontakt afdelingen på mail 


Afsnittet ledes af 

afdelingssygeplejerske Gitte Reichhardt Madsen
gitte.reichhardt.madsen@regionh.dk
Telefon
 48 29 23 71

Endoskopiafsnit

Telefon 48 29 22 66


Afsnittet ledes af 
afdelingssygeplejerske Birgitte Sørensen 
anne.birgitte.noerregaard.soerensen@regionh.dk
Telefon
48 29 59 28
og overlæge Peter Waaddegaard
peter.waaddegaard@regionh.dk


Sengeafsnit 0141

Telefon 48 29 35 90
Personalet træffes bedst kl. 13.00 - 14.00

Afsnittet ledes af 
afdelingssygeplejerske Gitte Reichhardt Madsen 
gitte.reichhardt.madsen@regionh.dk
Telefon 48 29 23 71
og overlæge Jesper Vilandt
jesper.vilandt@regionh.dk

Sengeafsnit 0151

Telefon 48 29 59 24
Personalet træffes bedst kl. 13.00 - 14.00

Afsnittet ledes af 
afdelingssygeplejerske Tine Christiansen 
tine.christiansen@regionh.dk Telefon 48 29 59 48


og afdelingslæge Louise Dommergaard

Telefon 48 29 62 78
randi.beier-holgersen@regionh.dk

Sengeafsnit 0161

Telefon 48 29 67 34
Personalet træffes bedst kl. 13.00 - 14.00


Afsnittet ledes af 
afdelingssygeplejerske Nadja Abla
nadja.abed.abla@regionh.dkTelefon 48 29 67 33


og overlægeHelle Lund

Telefon 48 29 58 38
frank.ulveman@regionh.dk

Stomiambulatorium

Stomisygeplejerske Lotte Voergaard
Telefon 48 29 35 63
lise.lotte.voergaard@regionh.dk
Telefontid mandag, onsdag og torsdag mellem kl. 8.00 og 9.00.

Stomisygeplejerske Jette Henning
Telefon 48 29 66 74
jette.henning@regionh.dk
Telefontid tirsdag og fredag mellem kl. 8.00 og 9.00.​

Afdelingsledelsen



Lene Lydia Breum

Ledende oversygeplejerske
lene.lydia.breum@regionh.dk

Telefon 48 29 65 10

 Randi Beier-Holgersen 1.JPG

Randi Beier-Holgersen
Ledende overlæge
Randi.beier-holgersen.@regionh.dk

Telfon 48 29 67 25

Lotte Waldorf.jpg
Liselotte Waldorf Jensen

​Ledelsessekretær 
liselotte.waldorf.jensen.01@regionh.dk

Telefon 48 29 62 72




​​​​​​​​​​​​​​​

Redaktør